Kąpiel niemowlęcia jest bardzo trudnym zadaniem dla młodo upieczonych rodziców. Na samym początku wydaje się być to zadanie niewykonalne, wręcz przerażające, w końcu dzieciątko jest takie małe i delikatne. Jednak z czasem po nabraniu wprawy staje się to zadanie bardzo łatwe, a w przyszłości jest to bardzo miłe wspomnienie. Niemowlęta są jeszcze bardzo delikatne i podczas kąpieli trzeba na nie bardzo uważać i być wobec nich bardzo ostrożnym. Młodzi rodzice zawsze zastanawiają co potrzeba im do kąpieli swojej pociechy.

Wanienka do kąpieli niemowlaka

zestawy kąpielowe dla niemowlątWanienka jest podstawowym elementem, który wykorzystuje się podczas kąpieli dzieci. Obecnie na rynku są bardzo fajne zestawy kąpielowe dla niemowląt. Jednym z elementów, które są w zestawie kąpielowym dla niemowląt jest wanienka. Wanienka jest najważniejszym elementem. Niektóre wanienki posiadają wbudowany termometr, który mierzy temperaturę wody. Wanienki przystosowane dla niemowlaków tak naprawdę są potrzebne przez pierwsze miesiące, ponieważ później dziecko nabywa umiejętności siedzenia. Jednak póki nie potrafi w zestawie kąpielowym do wanienki producenci dołączają takie jakby leżaczki. Na leżaczki można położyć swoją pociechę i swobodnie ją kąpać, bez żadnego strachu. Mamy wówczas pewność, że woda nie naleci na twarz dziecka. Nie ma możliwości, że dziecko zanurzy się w wodzie, jest ono całkowicie bezpieczne. Wanienka z tak zwanym leżaczkiem, czy fotelikiem dla dziecka pozwala ustawić dziecko w ergonomicznej pozycji dla niego. Do zestawu kąpielowego dla niemowlaka zaliczamy różnego rodzaju gąbki służące do mycia. Są one oczywiście bardzo delikatne dla skóry dziecka. W zestawie również można znaleźć wiele nowoczesnych akcesoria do mycia włosów niemowlaka. Często producenci do całego zestawu dorzucają ręcznik frotte z kapturem. Ręcznik taki ubiera się zazwyczaj po kąpieli swojemu maluszkowi, aby nie zmarzł. Codzienna kąpiel niemowlaka jest bardzo ważna, a zestaw kąpielowy tylko sprawia, że kąpiel staje się przyjemnością dla rodzica jak i dziecka. 

Dziecko, a szczególnie pierwsze dziecko, opieka nad nim, karmienie, kąpiel staje się pewną niewiadomą. Wiele rodziców boi się, że sobie nie poradzi, Jednak w dzisiejszych czasach istnieje wiele udogodnień co powoduje, że strach mija. Każdy rodzić dba o swojego malucha najlepiej jak potrafi, a zestawy kąpielowe tylko pomagają w tym. Rodzic kąpiąc dziecko czuje się pewniej, dziecko jest bezpieczniejsze podczas kąpieli, ponieważ wanienki posiadają wiele udogodnień, jak np. fotelik.