Zaproszenia ślubne realizowane są w różnych formatach. Oznacza to, że coraz częściej okazuje się, że wewnątrz zaproszenia znajduje się zbyt mało miejsca, by możliwe było, w sposób estetyczny i czytelny zamieścić wszystkie informacje, które młoda para chciałaby przekazać swoim gościom. Projektanci zaproszeń ślubnych znaleźli jednak sposób, który pozwala na poradzenie sobie z tego typu wyzwaniami. Sposobem tym jest dołączanie osobliwych wkładek, które pozwalają na przekazanie wszelkich instrukcji związanych z życzeniami młodej pary.

Wygląd wkładki z zaproszeń ślubnych

eleganckie zaproszenia ślubne z wkładkąZaproszenia, które realizowane są przez drukarnie, charakteryzują się różnymi kształtami i wielkościami. Właściwości te mają na celu umożliwienie przedstawienia interesującej koncepcji zaproszenia, poprzez wystylizowanie jego okładki, ale również i wnętrza. Oznacza to, że bardzo często cała karta zaproszenia może być wycięta i złożona w taki sposób, że zapisanie czegokolwiek na samym zaproszeniu, będzie – ze względów estetycznych – bardzo utrudnione. W takim przypadku przydatne okazują się eleganckie zaproszenia ślubne z wkładką, które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród młodych par. Ze względu na owo zainteresowanie, również projektanci produktów tego typu dokładają wszelkich starań, by na rynku dostępne były odsłony zaproszeń z wkładką cechujących się różną stylistyką wykonania. Dzięki temu znajdziemy w takiej formie zarówno niezwykle eleganckie i tradycyjne zaproszenia, ale również zaproszenia zrealizowane w stylu bardziej rustykalnym. Wkładki wykonywane są w tym samym kolorze, w jakim został wykorzystany papier do zrealizowania zaproszenia. Na ich powierzchni umieszcza się najczęściej dodatkowe informacje, np. te związane z życzeniem młodej pary, by nie przynoszono im w podarunku kwiatów. Jeśli projekt zaproszenia nie pozwala na zamieszczenie głównych informacji związanych ze ślubem i weselem na wewnętrznej stronie karty zaproszenia, również na wkładce znajdują się tego typu wiadomości. Oczywiście, ze względu na wszystkie informacje, które mogą znaleźć się na wkładce, musi być ona odpowiednio zamieszczona w karcie zaproszenia.

Doskonałym pomysłem jest projekt, w którym okładka zaproszenia jest połączona, np. wstążką zawiązaną na kokardkę, a wkładka znajduje się wewnątrz zaproszenia. Dzięki temu nie musimy martwić się, że zostanie ona zagubiona przez nas podczas adresowania zaproszeń lub przez osobę, do której owo zaproszenie wysyłamy. Wkładka stanowi integralną część zaproszenia, musi więc być wykonana w takim samym stylu, przy zastosowaniu tej samej czcionki, co główna część zaproszenia.