Nie znam osobiście drugiego takiego miejsca w naszym kraju, w którym o każdej porze roku byłyby takie tłumy turystów. Sam zresztą jestem miłośnikiem tej miejscowości i otaczających ją pięknych terenów. Mam na myśli Zakopane oczywiście. Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać ani pokazywać na mapie gdzie znajduje się Zakopane. Dla mnie i dla mojej rodziny jest to miejsce wyjątkowe. Klimatyczne i urokliwe, a przy tym naprawdę dobrze radzące sobie z ogromną liczbą turystów. Raz w miesiącu zabieram tam moją rodzinę na weekend.

Polana Szymoszkowa i wiele innych atrakcji

nocleg szymaszkowa zakopaneJa nawet nie byłbym w stanie wymienić wszystkich atrakcji, które przyciągają turystów do tego pięknego miasta. Na pewno nie bez powodu mówi się o nim, że jest zimową stolicą Polski. Pod względem turystycznym to miast w ogóle można chyba okrzyknąć stolicą naszego kraju. W każdym razie moja żona i nasz synek uwielbiają Zakopane. Jeździmy tam raz w miesiącu, a mieszkamy trochę daleko, więc mamy tam jakieś cztery godziny drogi. Oczywiście pod warunkiem, że droga jest całkowicie przejezdna. Najbardziej lubimy Polanę Szymoszkową, która jest wspaniałym miejscem na rodzinny wypoczynek. Mamy sprawdzony nocleg Szymaszkowa Zakopane i zawsze w tym samym miejscu rezerwujemy sobie pokój na kolejny przyjazd. Najczęściej robimy to w taki sposób, że podczas wymeldowywania się rezerwuję Nasz ulubiony apartament na kolejny wolny termin. Wtedy po prostu dostosowujemy się do kalendarza hotelu, w którym się zatrzymujemy. Dla nas każdy weekend w Zakopanem jest naprawdę niezapomniany. Czasami jest tak, że ma się takie swoje miejsce, do którego wraca się z przyjemnością. Dla Nas takim miejscem jest właśnie Zakopane. A będąc w tym mieście nie da się nie przespacerować się po Krupówkach, które są przecież najbardziej znanym miejscem w tym góralskim miasteczku. Nasz synuś uwielbia słuchać góralskiej muzyki. Często więc zabieramy go z żoną do takich restauracji, gdzie góralska muzyka jest grana na żywo. A takich restauracji w tym mieście jest całe mnóstwo.

Im dłużej jeździmy do stolicy polskich Tatr tym bardziej jesteśmy w tym miejscu zakochani. Wcale nie wykluczam, że za kilka lat kupimy sobie w tym mieście maleńki domek i będziemy przyjeżdżać tutaj do siebie. Na razie mamy sprawdzone noclegi, z których korzystamy od lat. Przyjeżdżamy do Zakopanego od wielu lat i nigdy nam się tutaj nie nudzi. Zawsze jest głośno, wesoło i radośnie – taki góralski klimat sprzyja dobremu samopoczuciu. I kiedy tylko stąd wyjeżdżamy to od razu wiemy, że za niedługo tu wrócimy.