Rynek handlu używanymi i nowymi płytami muzycznymi kwitnie w najlepsze. Popularnością cieszą się szczególnie płyty winylowe, których handel rozkwitł w ciągu kilku ostatnich lat. Wiele z nich jest wysyłanych w większej ilości, co naraża całą przesyłkę na uszkodzenie. Dzięki temu, że mamy do dyspozycji profesjonalne wypełniacze paczek, a także usztywnienia i koperty na płyty, możemy maksymalnie zminimalizować ryzyko uszkodzenia płyty winylowej lub CD. W jaki sposób możemy zatem wysyłać nośniki muzyczne?

Wysyłka i zabezpieczanie paczek z nośnikami muzycznymi

lekki wypełniacz paczekNośniki muzyczne możemy wysyłać do klienta na wiele sposobów. Istnieje też wiele sposobów kupna płyt i ich wysyłki. Wtedy na przykład, kiedy klient kupił ich niewielką ilość, możemy zdecydować się na wysłanie ich w twardej i płaskiej kopercie, która jest idealnie dopasowana do odpowiedniego wysyłania tych dużych nośników muzycznych. Tego typu koperty są oferowane w sklepach, a ich cena jest niezbyt wygórowana. W sytuacji takiego zabezpieczenia jednej, dwóch czy trzech płyt winylowych, nie ma prawa nic im zagrozić podczas transportu. Inaczej wygląda sytuacja podczas wysyłki wielu tytułów do klienta. W tym wypadku oprócz większego kartonu musimy zastosować lekki wypełniacz paczek, który idealnie unieruchomi nam płyty, a także spowoduje, że płyty nie będą się wyginały, rysowały czy odkształcały. W tego typu przypadku możemy zastosować specjalne wypełniacze powietrzne lub twarde i ekologiczne modele skropak. Dzięki temu, że umieścimy większa ilości wypełniacza do kartonu, nie będziemy musieli dopasowywać go do ilości wysyłanych płyt. Ta metoda sprawdza się też znakomicie podczas wysyłki płyt CD w plastikowych pudełkach. Ich ciasne upchnięcie i dokładne zabezpieczenie dobrej klasy wypełniaczem sprawi, że dotrą do klienta w nienaruszonym stanie, a my możemy liczyć na pozytywną opinię po zrealizowanej transakcji. Rynek handlu płytami i innymi tradycyjnymi nośnikami muzycznymi bardzo szybko docenia uczciwych sprzedawców, a także takich, którzy przykładają się do odpowiedniego zabezpieczenia wysyłki.

Dzięki temu, że będziemy prowadzić uczciwy handel nośnikami CD, będziemy mogli z czasem uzyskać dość pokaźny dochód dodatkowy. Dzieje się tak pośrednio dlatego, że nasze wysyłki są bardzo dobrze zabezpieczone przez wypełniacze i inne elementy ochrony płyt winylowych i CD. Dzięki stosowaniu licencjonowanych wypełniaczy tradycyjnych i powietrznych klient będzie mógł wracać na nasze aukcje z nośnikami muzycznymi coraz częściej.