Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy jak ważnym wyborem jest wybór odpowiedniego materaca dla dziecka. Niektórzy podchodzą do tematu zbyt pochopnie uznając, że za kilka lat i tak wymienią materac dziecku na inny – jak urośnie, jak będzie kolejny remont, przy okazji wymiany łóżka – i tu padają kolejne powody.

Kultowy materac dla dziecka marki Havea

materace dziecięce heveaNiemniej jednak jest to element wyposażenia do którego należy podejść bardzo poważnie. W związku z tym należy wybrać producenta, który dba o jakość, która nas nie zawiedzie. Hevea to firma, ktoa produkcją materacy zajmuję się od prawie dwudziestu lat. W ciągu tego czasu zdobyła cenne doświadczenia a efektami swojej pracy dzieli się z konsumentami marki. Do ich niemalże sztampowych, wręcz pokazowych produktów należą materace dziecięce Hevea, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Wśród swoich najelpszych produktów wymieniają między innymi materace dziecięce wykonane z lateksu, materace kokosowo-lateksowe i piankowe. Co je łączy a co różni? Łączy je przede wszystkim to, że wszystkie produkty marki Hevea posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, które są dowodem na to, że jakość materacy jest najwyższej jakości. Wybór materaca dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Zatem dość ważną kwestią są atesty. Warto zatem zainteresować się czy producent materacy ma doświadczenie w produkcji materacy dla dzieci. Z tego co ja wiem i czego jestem pewna to to, że materace dziecięce Hevea są materacami wartymi zakupu. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ kupiliśmy naszemu dziecku materac od tego producenta i uważam, że był to najlepszy dotychczas zakup. Wcześniej dziecko cały czas spało z nami w naszym łóżku. Mówił, że nie lubi, że nie chce spać u siebie. Przy okazji remontu postanowiliśmy wymienić także łóżko z materacem w pokoju dziecięcym. Od kiedy ma materac Hevea śpi w swoim łóżku i nawet nie marzy o tym, aby przyjść znów do nas. Zdaje się nam, że synowi po prostu było niewygodnie na poprzednim materacu. W przeciwieństwie do niego materac Hevea jest średnio twardy dzięki czemu stymuluje rozwój kręgosłupa.

Poza tym obecny materac posiada lateks połączony z żelem silikonowym, który nazywa się Blue Ocean. Jest to system, który pochłania nadmiar wilgoci oraz odświeża materac. Rozwiązanie to jest rewelacyjne ie tylko dla alergików, ale i dla każdego dziecka. Wiąże się to z tym, że otoczenie naszej pociechy powinno być higieniczne i czyste. Wybór materacy z różnymi funkcjami dla dzieci jest bardzo duży.