Pokój dziecięcy urządzamy stosownie do wieku dziecka. Przed narodzinami przygotowujemy wszystko z myślą o maluszku, który następne kilka miesięcy będzie spędzał w łóżeczku bądź wózeczku. Kiedy maluszek podrośnie to zmieniamy wystrój jego pokoiku na taki, w którym pomieszczą się wszystkie zabawki i ubranka. Po kilku latach od narodzin znowu zmieniamy koncepcję na bardziej funkcjonalną. Do pokoju dziecięcego można wstawić stoliczek, przy którym pociecha będzie uczyła się pierwszych literek.

Jaki stoliczek wybrać dla dziecka?

stolik z krzesełkamiJeśli chodzi o wybór stolika do pokoju dziecięcego to najważniejsze, żeby był bezpieczny i wygodny. Bezpieczeństwo gwarantują wszelkie możliwe certyfikaty i atesty. Przy zakupie należy sprawdzić jakość takich atestów. Niektóre mogą nie mieć żadnego znaczenia, dlatego ważne jest, żeby mebelki miały certyfikaty renomowanych firm atestujących. Kwestią drugą, ale równie ważną jak pierwsza, jest wygoda. Każdy stolik z krzesełkami przeznaczony do użytkowania przez dzieci powinien być dopasowany do ich wzrostu. Dla kilkuletniego dziecka z powodzeniem można kupić szkolne biurko, ale stolik z krzesełkami będzie miał swoje zalety. Jeśli naszą pociechę odwiedzą inne dzieci to przy stoliku będą mogły zasiąść razem. Na przykład do wspólnej zabawy. Przy stoliku dziecko może również pisać, rysować czy kolorować. Jest więc bardziej funkcjonalne od biurka, chociaż biurko na pewno jest meblem poważniejszym. Wybór stolika trzeba też dopasować do kolorystyki dziecięcego pokoju. Wiadomo przecież, że do pomalowanego na zielono pokoju nie kupimy czerwonego stolika i odwrotnie. Jeśli zaś chodzi o dziecięcą wygodę to stolik powinien być na tyle wysoki, żeby dziecko mogło się swobodnie dosunąć do niego krzesełkiem. Zatem pod stolikiem musi być wystarczająco dużo miejsca na nogi. Są to takie detale, ale dla dziecka będą one miały duże znaczenie. Najważniejsza powinna być wysokość stolika, bo dziecko nie powinno siedzieć przy stoliku z pochylonymi plecami.

Do dziecięcego pokoju można wstawić biurko, ale o wiele bardziej przydatny będzie stolik z krzesłami. Przy stoliku można robić wszystko to, co przy szkolnym biurku. Ponadto można się też fajnie bawić z innymi dziećmi. Meble dziecięce zmienia się od urodzenia dziecka bardzo często. Właściwie z każdym kolejnym etapem rozwoju dziecka dopasowuje się do niego wyposażenie pokoju i dziecięce meble. W pewnym wieku stolik trzeba będzie zamienić na tradycyjne biurko, ale dla kilkuletniego dziecka stolik będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kategorie: Dzieci