W miejscu, w którym obecnie mieszkam, dużo się na przestrzeni ostatnich lat zmieniło. Jest to bowiem spokojne, urokliwe miasteczko, w którym początkowo nic się nie działo i było bardzo sennie. Obecnie zaczyna ono mocno rozkwitać, przyciągając tym samym więcej nowych mieszkańców, a także turystów. Jest tu bowiem mnóstwo urokliwych zabytków a także niedaleko znajduje się duże jezioro, idealne do wypoczynku latem lub wiosną. Mieszkańcy miasteczka stali się też bardziej przedsiębiorczy. Również ja postanowiłam otworzyć coś swojego. 

Sklep z dobrej jakości firanami

firanki - sklepMieszkam w niedużym, bardzo urokliwym miasteczku. Mam tu dom rodzinny i rodzice dali mi spory kawałek ziemi, na którym postawiliśmy z mężem wspaniały dom. Przeszkadzała mi tylko jedna rzecz, a mianowicie zbytnia senność miejscowości. Zawsze uważałam, że ma ona potencjał, przede wszystkim turystyczny. Piękne kamieniczki, zabytkowy rynek i pobliskie jezioro raczej powinny przyciągać ludzi, a nie ich odpychać. I jakiś czas temu stała się rzecz niesamowita. Ludzie się obudzili. Zaczęły nieśmiało powstawać kawiarnie, restauracje, zarząd miasteczka, zaś , postanowił odrestaurować kilka zabytków i przeprowadzić kampanię promocyjną miasta. I ku zdziwieniu wszystkich, zaczęło do nas przyjeżdżać coraz więcej turystów, a mieszkańcy stali się otwarci na przedsiębiorczość. Ja również postanowiłam coś zrobić. Od wielu lat interesuje się tematyką aranżacji wnętrz, a moją wielką pasją jest strojenie okien. Postanowiłam, więc, że będę sprzedawać firanki – sklep otworzyłam w jednej z wyremontowanych kamienic. Od razu spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem. Do tej pory, jeżeli któraś pani domu chciała kupić nowe firanki, musiała jechać kilkadziesiąt kilometrów do galerii handlowej. Teraz każdy może zamówić sobie nawet takie firanki, które będą idealnie pasować na wymiary danego okna. W okolicy powstaje coraz więcej domów- to również sprawia, że rośnie popyt na firany i zasłony. W końcu są one ważnym dopełnieniem wnętrza. Bez firan wnętrze wydaje się być bardziej puste i surowe. 

Jeszcze kilka lat temu nie sądziłam, że w mojej miejscowości otworzę kiedyś sklep z firanami. A jednak na dzień dzisiejszy taki sklep prowadzę i cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Mam sporą ofertę firan różnej jakości, a większość z nich wpisuje się we współczesne trendy. Sprowadzam też do sklepu bardziej tradycyjne, zdobione firany, gdyż dużo starszych osób jest nimi bardzo zainteresowanych. Generalnie cały czas staram się urozmaicać ofertę.