Piękne i gładkie ciało jest celem, do którego dąży każda kobieta. Jednak aby cieszyć się gładką skórą, należy odpowiednio o nią zadbać i poddać się szeregom zabiegów. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Metody związane z codziennym goleniem nóg, używania maszynek, plastrów z woskami, coraz częściej wypierane są przez nowoczesne metody usuwanie zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa w rekomendowanym salonie

niedroga skuteczna depilacja laserowa we wrocławiuMetody mechaniczne związane są z dużym bólem, dyskomfortem, a także krótkotrwałym efektem. Poza tym bardzo często dochodzi do różnych powikłań związanych ze stanami zapalnymi i wrastaniem włosów. Kobiety cenią sobie czas i coraz częściej szukają nowych metod, dzięki którym skutecznie usuwa się niechciane owłosienie. Skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia oferowane jest przez mocno rozwijających się rynek kosmetyczny. Wiele gabinetów w swoich usługach oferuje szereg zabiegów, a niedroga skuteczna depilacja laserowa we Wrocławiu dostępna jest  w bardzo atrakcyjnych cenach. Te profesjonalne zabiegi usuwają skutecznie i praktycznie na zawsze niechciane włosy. Są dwa główne rodzaje laserów- są to lasery IPL oraz lasery diodowe. Pierwsza metoda jest znacznie tańsza natomiast efekty nie są tak korzystne jak w  przypadku laserów diodowych, które nie usuwają samego włosa, a wpływają na gospodarkę i wzrost w głębszych warstwach skóry. Lasery diodowe wpływają na melaninę lub naczynia krwionośne znajdujące się w bliskiej odległości od mieszka. Trwała depilacja laserowa polecana jest osobom, które na zawsze chcą pozbyć się zbędnego owłosienia praktycznie z każdej części ciała. Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy, w strefie bikini, a także ramionach i nogach. Dzięki różnym głowicom można wydepilować nawet najbardziej wrażliwe miejsca i trudno dostępne. Gładka skóra uzyskiwana jest dzięki serii kilku zabiegów. Ze względu na różne etapy wzrostu włosów nie ma możliwości usunięcia ich w 100% podczas jednego zabiegu. Pierwsze efekty widać po dwóch tygodniach od wykonania zabiegów. Najlepiej zastosować od 6 do 8 serii, a po roku lub dwóch latach powtórzyć zabieg, celem usunięcia pojedynczych i delikatnych włosów, gdyż część włosów pozostaje w fazie uśpienia.

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować, a po zabiegu prowadzić odpowiednią pielęgnację obszaru poddanego depilacji. W tym celu należy zasięgnąć opinii specjalisty podczas konsultacji. Należy pamiętać, że depilacja laserowa nie jest bolesnym zabiegiem, natomiast aby uzyskać pełny komfort podczas sesji, można zastosować miejscowo znieczulenie. Naturalnym efektem zabiegu może być delikatne zaczerwienienie skóry i opuchlizna. Ważne, aby stosować się do wszystkich zaleceń konsultantki, a także wybrać rekomendowany salon świadczący usługi depilacji laserowej.