Czasami kiedy jesteśmy w jakimś dużym mieście to szukamy rozrywki — z lepszym lub gorszym efektem. Z jednej strony mamy do dyspozycji dużą miejscowość i wszystko, co ona oferuje, a z drugiej wydaje nam się, że tak naprawdę nie ma w niej nic do roboty. Są jednak miejsca, które wprowadzą nas w inny świat i pozwolą nam nie tylko dobrze się bawić, ale też przetestują u nas zdolność logicznego myślenia. W każdym większym mieście zdecydowanie znajdziemy coś takiego i będziemy mieć szansę na świetną zabawę.

Escape room w województwie mazowieckim

escape room w warszawieOstatnio miałam okazję po raz pierwszy w życiu odwiedzić stolicę naszego kraju. Jestem młodą kobietą, mieszkam w małej miejscowości na południu Polski i tak jakoś wyszło, że nigdy nie byłam w Warszawie. Skoro jednak nadarzyła się do tego okazja, chciałam spędzić ten czas w jak najlepszy sposób. Zamierzałam znaleźć jakieś najlepsze atrakcje, ponieważ jechałam ze swoimi przyjaciółmi i zależało nam na tym, by miło spędzić czas. Chciałam, by ten wyjazd był idealny, dlatego kiedy tylko znalazłam trochę wolnego czasu, zdecydowałam się poszukać czegoś idealnego dla nas. Wtedy właśnie znalazłam escape room w Warszawie. Były to pokoje, w którym czekało mnóstwo zagadek i ma się 60 minut na to, by je rozwiązać, a tym samym opuścić pokój. Ich kolejną zaletą było to, że pokoje miały kilka motywów do wyboru, takich jak na przykład Sherlock Holmes czy coś zbliżonego do horroru. Wszystko wyglądało tak atrakcyjnie, że od razu wiedziałam, że Escape room to idealna opcja dla mojej grupki znajomych — bo właśnie w grupach się do takich pokojów wchodzi. Można więc powiedzieć, że uczymy się wtedy współpracy i działania w grupie. Po wizycie w tym właśnie miejscu ja i wszyscy moi przyjaciele byliśmy zachwyceni. Pracownicy tego miejsca dokładnie wytłumaczyli nam wszystkie zasady zabawy, a także odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania. Pokój, który wybraliśmy był bardzo dopracowany, a zagadki świetnie! Zabawa była przednia i wiem, że kiedyś chętnie to powtórzę!

Escape roomy to świetny sposób na spędzenie popołudnia w kreatywny i zabawny sposób. Możemy wczuć się w swoją rolę w zależności od tematyki pokoju i wraz z najbliższymi rozwiązywać zagadki w celu ucieczki z pokoju. Kto wie, może poza dobrą zabawą uda nam się faktycznie z tego pokoju wyjść, a w najlepszym wypadku nawet pobić jakiś rekord czasowy. Nie powinniśmy jednak za bardzo się na tym skupiać, tylko skoncentrować się na tym, żeby miło spędzić czas oraz współpracować z naszymi przyjaciółmi.