Od kilku lat prowadzę nieduży sklep z oświetleniem. Mam sporo klientów dzięki umiejscowieniu sklepu oraz konkurencyjnym ceną. Do tego czasami sam tworzę różne rzeczy związane z oświetleniem z wykorzystaniem drewna oraz rur, więc mam na stanie produkty niepowtarzalne. W obecnych czasach takie nietypowe rzeczy bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ ludzie chcą mieć swoje loftowe wnętrza. Jak dla mnie to się super składa. Dzięki temu jestem w stanie zarobić i utrzymać swój sklep. 

Zamówienie na oświetlenie do kościoła

żyrandole do kościołaNiedawno trafiło mi się bardzo nietypowe zlecenie. Zjawili się u mnie księża z jednej z naszych miastowych parafii z prośbą, żebym wykonał żyrandole do kościoła. Okazuje się, że siostra jednego z księży zakupiła u mnie taki własnoręcznie wykonany żyrandol i bardzo on się spodobał księżom, którzy chcą zamontować takie oświetlenie w nowo wybudowanym kościele. Jak dla mnie to świetna okazja. Nie da się ukryć, że zlecenie jest duże, ponieważ sam kościół ma spore wymiary. Do tego oprócz zarobku będę miał również dodatkową reklamę. W końcu zapewne ktoś z wiernych zwróci uwagę na oświetlenie zamontowane w kościele i trafi do mojego sklepu, żeby obejrzeć i zamówić podobne. Otrzymałem zlecenie na sześć żyrandoli oraz osiemnaście kinkietów. Czas realizacji trochę potrwa, ponieważ muszę znaleźć odpowiednie materiały, a poza tym samo zrobienie ich wymaga czasu. Umówiłem się z księdzem, że postaram się to zrobić w ciągu miesiąca. Gdyby coś się miało przedłużyć to dam znać, ponieważ jest to niestety zależne od dostawców materiałów. Nigdy nie zamawiałem takich ilości, więc nie wiem jak to wygląda z dostarczeniem. Czy mają takie materiały na stanie, czy również je zamawiają i muszę trochę poczekać. Mam nadzieję, że wszystko się uda i żyrandole do kościoła trafią na czas. Mam trochę zapasu, ponieważ ksiądz poinformował mnie, że do otwarcia są jeszcze dwa miesiące, ale oni chcą mieć wszystko zrobione wcześniej, żeby później móc przygotowywać inne rzeczy, które są potrzebne, a nie zajmować się wystrojem. 

Udało mi się skończyć zlecenie jeszcze przed czasem. Uważam, że żyrandole i kinkiety wyglądają świetnie. Jest to połączenie drewna i stali, zgodnie z wytycznymi zamawiającego księdza. Wszystkie elementy są w tym samym stylu, jednak każdy z nich jest wyjątkowy, ponieważ nie ma dwóch takich samych desek. Każda z nich delikatnie się różni. To jest właśnie to co sprawia, że takie oświetlenie wykonane ręcznie jest niepowtarzalne. Księdzu się bardzo podoba, mam nadzieję, że również spodoba się parafianom.