Regeneracja silników, skrzyni biegów, mostów i innych urządzeń w pojazdach mechanicznych jest bardzo ważna. W ten sposób zwiększa się wydajność silnika i jego żywotność. Może wówczas działać na pełnych obrotach i przy wykorzystaniu wszystkich parametrów. Jest to szczególnie ważne w podzespołach, w których występuje tarcie metalu o metal. Ceramizatory można stosować do każdego rodzaju silnika benzynowego. Zapewniana jest wówczas ochrona do dystansu równego nawet 100 000 kilometrów. Wystarczy do tego jednorazowa aplikacja preparatu.

W jaki sposób zregenerować olej silnikowy?

regenerujący dodatek do oleju silnikowegoWarstwa ceramiczna, która powstaje przemieszcza się w oleju, dlatego nie ma tutaj znaczenia, jaka jest temperatura płynu. Regenerujący dodatek do oleju silnikowego nie wymaga konieczności demontażu całej części, co jest dużym ułatwieniem. Dzięki zastosowaniu dodatku regenerującego zmniejsza się zużycie paliwa. Jest to wartość oscylująca w granicach maksymalnie 15%. Dodatkowo eliminowane są tak zwane suche straty, a rozruch jest znacznie ułatwiony. Ogromne znaczenie ma również dbałość o środowisko, ponieważ minimalizowana jest emisja szkodliwych spalin. Działanie poszczególnych podzespołów dzięki substancjom uszlachetniającym jest znacznie poprawione. Ważne jest jednak, by korzystać z regeneratorów od znanych producentów. Nie jest tajemnicą, że prawidłową ochronę silnika zapewnia olej. Jednak silniki starszych samochodów mają znacznie większe wymagania. Należy na nie bardziej uważać. W przypadku młodszych pojazdów eksploatacja również może być większa, dlatego należy to dokładnie sprawdzić. Osiągi pojazdów skutecznie obniżane są przez powstające zanieczyszczenia. Pojawiają się również problemy ze szczelnością silnika, w wyniku czego ulega on szybszemu zużywaniu. W celu zmniejszania siły tarcia stosuje się dodatki do olejów silnikowych. Sadza i szlam usuwane są przy pomocy środków dyspersyjnych. Natomiast wszystkie części ruchome tworzą aktywną chemicznie powłokę. Zużywanie oleju spowalniają skutecznie antyoksydanty, natomiast środki antykorozyjne pozwalają na ochronę przed rdzą

Istnieją również regeneratory, dzięki którym metalowe powierzchnie wykazują się większą trwałością. Poprawiają jednocześnie lepkość oleju i stabilizują ją. Silnik ma zapewnioną w ten sposób właściwą ochronę na długi czas. Nie bez znaczenia jest również utrzymanie właściwego ciśnienia cieczy. Specjalne preparaty ograniczają tarcie w większości podzespołów. Chronią metalowe części na najwyższym poziomie i przez długi czas.