Czy w dwudziestym pierwszym wieku można prowadzić swoją firmę nie posiadając strony internetowej? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Teoretycznie można, ale w praktyce nie ma to większego sensu. No chyba, że działamy lokalnie w promieniu kilometra od prowadzonej przez siebie firmy. Przerobiłem to na własnym przykładzie i teraz mogę powiedzieć z całą pewnością, że własna strona internetowa to dzisiaj absolutnie kwestia niezbędna. Jej brak podważa właściwie rzetelność a nawet istnienie prowadzonej firmy.

Zamówiłem stronę w agencji interaktywnej

tworzenie stron wwwMoja firma zajmuje się ubezpieczeniami. Działam na własny rachunek od kilkunastu lat. Pośredniczę w sprzedaży ofert wielu różnych agencji ubezpieczeniowych, ale nie pracuje pod żadnym szyldem. Tworzyłem swoją markę i muszę powiedzieć, że mam bardzo wielu stałych klientów. I pewnego dnia zrozumiałem właśnie, że ja mam tylko stałych klientów. I nie będę miał nowych jeśli nie wyjdę poza obręb swojej lokalizacji. I zawsze mi się wydawało, że ja nie muszę mieć strony, bo wszyscy mnie znają. Teraz już wiem, że to nie prawda. Muszę mieć stronę,bo znają mnie tylko moi klienci a nie wszyscy. Gdy zrozumiałem błąd w swojej strategii znalazłem szybko agencję interaktywną, która oferuje tworzenie stron www. Nawiązałem kontakt i przystąpiliśmy do działania. Najpierw stworzyliśmy projekt i zarys całego serwisu. Następnie musieliśmy zaprojektować wizualizację mojej strony. Potem długo nam zajęło stworzenie unikatowych treści na moją stronę. To znaczy oczywiście wszystkim zajmowali się pracownicy agencji marketingowej, ale wszystko było ze mną ustalane i na bieżąco konsultowane. Po dwóch miesiącach wspólnej pracy moja strona internetowa znalazła się pod wykupionym adresem. Nawet dałem się namówić w zainwestowanie w lepszą domenę internetową, czyli taki adres strony w internecie. Wytłumaczono mi, że im łatwiej jest ten adres zapamiętać tym więcej klientów będzie do niego wracać. Teraz mam naprawdę świetną stronę internetową. I co najważniejsze – zauważyłem, że przybywa mi nowych klientów.

Ponoć nigdy nie jest za późno na zmianę swojej postawy na lepszą. Ja sam się sobie nie mogę nadziwić, że tak długo opierałem się przed skorzystaniem z nowych technologii. Teraz już wiem, że własna strona internetowa to absolutna konieczność. Przecież w biznesie nie chodzi tylko o to, żeby mieć tych klientów, których się już ma. Chodzi o to, żeby ciągle powiększać grono klientów i mieć nowych. Tylko w taki sposób można dzisiaj rozwijać swój biznes.