W życiu zdarzają się bardzo różne wypadki, które mogą mieć groźne konsekwencje dla zdrowia lub życia człowieka. Współczesna medycyna jest jednak w stanie ratować życie ludzkie oraz przywracać stan zdrowia pod względem fizycznym oraz psychicznym. Niestety, z oparzeniami mieliśmy od czynienia zawsze. Są to bardzo rzadkie wypadki, które przyczyniają się do deformacji skórnych. Poszkodowany wówczas bardzo cierpi, jednak jest dla niego szansa – medycyna estetyczna.

Nowatorskie metody medycyny estetycznej

medycyna estetyczna legionowoSkutkiem oparzeń są blizny na skórze w zależności od tego, z jakim oparzeniem mieliśmy konkretnie do czynienia. najbardziej skrajne są oparzenia IV stopnia, kiedy dochodzi do obumarcia skóry właściwej. Wówczas medycyna estetyczna jest jednocześnie medycyną ratunkową. Człowiek nie jest w stanie żyć bez skóry i w związku z tym wykonuje się różne przeszczepy. Robi się to jakiś czas po zagojeniu. Pobiera się tkanki od tego samego człowieka z miejsca, gdzie skóra jest gładka i zdolna do rozwoju. Osadza się ją w specjalnej substancji odżywiającej tę skórę pozwalającej na rozrost tkanek. Tak rozrośniętą skórę wykorzystuje się w miejsce oparzone. Jest to metoda chirurgiczna medycyny estetyczne. Jednakże medycyna estetyczna Legionowo, to również nieinwazyjne zabiegi. W zależności od tego, z jakimi bliznami mamy do czynienia, jakiego są one koloru, struktury lub głębokości, stosuje się procesy fizyczne przy użyciu nowoczesnej aparatury leczniczej. Są to między innymi fale radiowe lub bardziej znane zabiegi laserowe. te nowatorskie zabiegi medycyny estetycznej polegają na tym, że pod wpływem czynników fizycznych w sposób bardzo powolny, umiarkowany i stabilny, zdeformowane komórki obumierają, a w ich miejsce rozwijają się nowe komórki skórne, które są zdrowsze i prawidłowo wykształcone. Tkani odbudowują się w sposób całkowicie naturalny, więc nie będzie to kolidować z narażeniem zdrowia lub życia. Przez lekarzy medycyny estetycznej polecane są również peelingi chemiczne, które wykorzystuje się w drobniejszych oparzeniach.

Dobór metody leczenia zależy od tego, z jakimi oparzeniami mamy do czynienia. Jeśli nasza skóra miała kontakt z ogniem, oparami, gazami żrącymi lub kwasami, na początku należy zadbać o zdrowie, a nie o wygląd. Najważniejsze w tej sytuacji jest ratowanie życia. Dopiero gdy blizny wstępnie się zagoją, można myśleć o medycynie estetycznej. Niewątpliwie daje ona nadzieję na lepsze życie. Jest światełkiem w tunelu dla tych, którzy zostali oszpeceni przez wysoką temperaturę.