Zapewne wielokrotnie się Państwo zastanawiali nad tym jak w przeszłości radzono sobie z leczeniem różnych poważnych i mniej poważnych chorób. Otóż jak łatwo można się domyślić, korzystano wówczas po prostu z tego co dawała nam w prezencie matka natura. Doskonałym tego przykładem mogą być pijawki, które często były uznawane za stworzenia mogące wyleczyć nas z najpoważniejszych chorób. Co ciekawe stosowanie pijawek również teraz zaczyna być doceniane i coraz częściej się to stosuje.

Leczenie żylaków przy użyciu pijawek

leczenie żylaków pijawkamiGeneralnie pijawki były znane w rożnych cywilizacjach. Stosowano je zarówno w Ameryce Południowej, Azji czy też w Afryce. Właśnie na czarnym lądzie były one doceniane najbardziej za sprawą Egipcjan. Uznawali oni pijawki za stworzenia dane nam od bogów. Starożytni Egipcjanie uważali również, że wszelkie choroby trapiące ludzkość mają związek z zatruwaniem krwi. W związku z tym stosowano pijawki po to by taką zanieczyszczoną krew z organizmu chorego wysysać. Generalnie z upływem czasu popularność przykładania pijawek znacznie malała. Uznawano często tę metodę za bardzo staromodną i po prostu nieskuteczną. Bywało nawet tak, że medycy leczący ludzi pijawkami byli paleni na stosach za uprawianie czarnej magii. Jednak okazuje się obecnie, że pijawki faktycznie mogą nam bardzo pomagać w przypadku różnych chorób. Szczególnie popularne obecnie jest leczenie żylaków pijawkami. Do miejsc gdzie pojawiają się charakterystyczne pajęczynki związane z pękaniem naczynek krwionośnych przykłada się pijawki, które następnie wysysają krew znajdującą się pod naszą skórą. Efektem tego jest to, że żylaki bardzo szybko znikają. Podczas pracy pijawek po przyłożeniu do naszego ciała dochodzi również do wydzielania przez nich hirudyny. Ten związek organiczny bardzo korzystnie wpływa na pracę różnych układów w naszym organizmie. Przede wszystkin hirudyna poprawia pracę układu krwionośnego. Pijawki są w stanie wpływać również na poprawę naszej odporności.

Po przyłożeniu pijawek do naszego ciała nasz układ limfatyczny zaczyna bardzo mocno pracować. Wydziela się wówczas bardzo duża ilość białych krwinek, które odpowiadają za eliminowanie różnych czynników chorobotwórczych. Warto również zaznaczyć, że do leczenia pijawkami nie używa się organizmów znajdowanych na łonie natury. Do takich zabiegów stosowane są pijawki lecznicze, które są hodowane w laboratoriach i tam też się rozmnażają. Od jakiegoś czasu stosowanie pijawek stosowane jest coraz częściej i efekty stosowania tej metody są zaskakujące.