Już od dziecka moim bardzo złym nawykiem było wychodzenie bez uprzedniego zjedzenia śniadania, co najgorsze bardzo często nawet zapominałam kanapek do szkoły. Lata lecą nieubłaganie, a ja dalej wolę dłużej wylegiwać się w łóżku niż spokojnie zjeść śniadanie w domu. Bardzo rzadko udaje mi się przygotować jakiś drobny posiłek, który uratuje mnie jak zgłodnieje podczas długiego dnia na uczelni.

Automaty z kanapkami są dla mnie ratunkiem

automat z kanapkamiKażdy z nas wie jak ważne jest wpajanie dzieciom od najmłodszych lat zdrowych nawyków żywieniowych i tego, że najważniejszym posiłkiem dnia jest pełnowartościowe śniadanie. Mimo starań moich rodziców niestety upór sprawił, że nie bardzo brałam sobie te lekcje do głowy. Byłam strasznie upartym dzieckiem i wolałam nie jeść śniadania wcale. Kiedy trochę podrosłam i zaczęło do mnie docierać, że śniadanie daje mi siłę do działania to automat z kanapkami stał się moim  wybawieniem. Wstawać wcześniej nie musiałam, a jedynie myśleć o tym co automat z kanapkami będzie miał do zaoferowania. Jednak zawsze co by się nie działo znalazłam coś dla siebie przez co mój brzuch był zadowolony, a ja miałam siłę by biegać na lekcjach wychowania fizycznego. Aktualnie idąc na uczelnie lub do pracy także nie przejmuje się śniadaniem w domu, a jedynie polegam na tym by automat z kanapkami oferował jakieś pyszności. Kiedy patrzę na swoich znajomych widzę, że dzielą się na dwie grupy. Jedna z nich preferuje przygotowane przez siebie jedzenie w domu np. sałatki, ryż z warzywami, druga grupa lubi polegać na gotowych wyrobach, które nie wymagają wcześniejszego wstania z łóżka, czy wieczornego rytuału robienia sobie jakiś pyszności. Sama uwielbiam robić różne sałatki, makarony z najróżniejszymi sosami, jednak lubię to robić, gdy mam wystarczającą ilość czasu i nie muszę się niczym stresować. Chyba każdy docenia automat z kanapkami w miejscu swojej pracy lub w szkole, czasami można być tak zakręconym lub zabieganym, że może to być dla niektórych idealne wyjście na zjedzenie czegoś na śniadanie lub w późniejszej porze dnia. Ważne jest to by w ciągu dnia się nie głodzić, tylko zjeść coś co uspokoi nasz żołądek i przez to też poprawi nam w pewien sposób samopoczucie.

Każdy posiłek jest ważny dla naszego organizmu, dzięki temu że dostarczamy białka, różnych mikroelementów, które były zawarte w nim, możemy prawidłowo funkcjonować i co najważniejsze mamy siłę i energię do wykonywania podstawowych czynności. Jeśli nie mamy siły to wiąże się z tym brak humoru lub dolegliwości typu ból głowy, więc każdy posiłek jest bardzo ważny.