Od dawna myślałem o kupnie mieszkania na własność. Od kilku lat wynajmowaliśmy z żoną małe mieszkanie, ale w końcu uzbieraliśmy na kupno porządnego mieszkania. Tym bardziej, że nasz synek bardzo szybko dorasta a sześciolatek potrzebuje przecież mieć swój własny pokój. Podjęliśmy więc właściwie w trójkę decyzję, że zamieniamy nasze małe mieszkanie na naprawdę duży i wygodny apartament. Odłożyliśmy sporą kwotę, ale i tak do spełnienia marzeń musieliśmy skorzystać z kredytu hipotecznego.

Z prospektem od dewelopera prosto do projektanta

projektowanie wnętrz mieszkań wrocławPrzeszukałem wszystkie inwestycje deweloperskie w Naszym mieście i tak duże mieszkania jak chcieliśmy oferowało tylko dwóch deweloperów. Zdecydowaliśmy się na jedno, które było już praktycznie na ukończeniu. Mogliśmy dzięki temu mieć pewność, że inwestycja nie legnie w gruzach, bo blok był już postawiony praktycznie w całości. Kiedy tylko zapłaciliśmy zaliczkę to wziąłem od dewelopera prospekt i cały plan architektoniczny mieszkania, które kupiliśmy. Następnie udałem się z tymi dokumentami do projektanta wnętrz. Postanowiliśmy, że zaprojektowanie wykończenia zlecimy właśnie projektantowi. Nasze nowe mieszkanie miało mieć prawie sto metrów kwadratowych, więc naprawdę było tam co robić jeśli chodzi o urządzenie wnętrz. Zamówiłem więc projektowanie wnętrz mieszkań Wrocław w nadziei, że nasze mieszkanie będzie wyglądać dokładnie tak jak na projekcie. Architekt wnętrz wykonał dla Nas projekt na podstawie naszych oczekiwań. Wszystkie jego pracę mogliśmy śledzić online, a wizualizację projektu oglądaliśmy setki razy na komputerze i naszych telefonach. Kiedy uznaliśmy, że projekt idealnie odzwierciedla nasze oczekiwania to praktycznie w tym samym czasie mogliśmy odebrać nasze mieszkanie od dewelopera. Wówczas wzięliśmy się za wykańczanie wnętrz zgodnie z projektem. Do prac remontowych zatrudniliśmy firmę, którą polecił nam projektant. Dzięki temu mogliśmy mieć pewność, że wszystkie prace wykończeniowe zostaną wykonane dokładnie tak jak to zostało zaprojektowane.

Kiedy już się wprowadziliśmy do mieszkania i porównaliśmy jego wygląd z projektem od architekta wnętrz to stwierdziliśmy, że wszystko pokrywa się w stu procentach z komputerową wizualizacją, którą otrzymaliśmy od projektanta. Każdy szczegół w naszym mieszkaniu wyglądał dokładnie tak jak w projekcie. To może się wydawać niewiarygodne, ale nawet meble czy sprzęt agd były dokładnie w tych samych miejscach co w projekcie od architekta wnętrz. No i pokój naszego synka wygląda rewelacyjnie. Sam go sobie zresztą wymyślił.