Poważnym problemem dzisiejszego człowieka jest pośpiech. Spieszymy się w pracy i w domu, brakuje nam czasu na relaks, odpoczynek, refleksję i poukładanie spraw według ich stopnia ważności. Często zajęci sprawami pilnymi, gubimy to co jest dla nas najważniejsze. Próbując złagodzić skutki tego pogubienia sięgamy po różnego rodzaju używki , nie zawsze świadomi konsekwencji takiego kroku.

Skuteczne leczenie uzależnień hipnozą

leczenie uzależnień hipnozą

Powszechny dostęp do alkoholu i papierosów sprzyja uzależnieniom we wszystkich grupach społecznym i różnych przedziałach wiekowych. Pomimo zakazu sprzedaży tych artykułów osobom nieletnim, również wśród dzieci i młodzieży pojawia się ten problem. Coraz częstszym problemem staje się również stosunkowo łatwy dostęp do narkotyków, od których uzależnienie często prowadzi do tragedii. Leczenie uzależnień hipnozą, w zależności od substancji uzależniającej oraz stopnia uzależnienia może być tylko nieprzyjemne albo stanowić niezwykle skomplikowany proces wymagający wspomagania lekami i terapią. Jednak niezależnie od rodzaju uzależnienia, procesy, które w nas zachodzą są bardzo podobne. Dostarczając naszemu organizmowi bodźce lub substancje, które sprawiają mu przyjemność, pozwalają się odprężyć i zrelaksować sprawiamy, że nie chce on dłużej bez nich funkcjonować i przy ich braku domaga się jak najszybszego „uzupełnienia” źródła przyjemności. W zaawansowanej formie uzależnienie wywołuje konkretne reakcje organizmu jak ból, stany lękowe czy różnego rodzaju zaburzenia normalnego funkcjonowania organizmu, mające na celu zmuszenia człowieka do dostarczenia organizmowi danej substancji. Naturalną metodą pomagająca w rozwiązaniu takiego problemu jest hipnoza. Leczenie uzależnień hipnozą jest sprawdzoną i bezpieczną metodą o ile jest przeprowadzone przez doświadczonego terapeutę, posiadającym odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i wiedzę. Ta metoda pozwala dotrzeć do przyczyn uzależnienia a więc daje szansę na skuteczną terapię. Pozwala również skorygować nasze potrzeby tak, żeby nie zakładały one dostarczania organizmowi substancji lub bodźców, od których jest on uzależniony.

Dobrze jest pamiętać, że uzależnienie nie musi być związane tylko z alkoholem, narkotykami czy papierosami. Mogą to być równie dobrze uzależnienia od słodyczy czy ogólnie jedzenia. Można się również uzależnić od pewnych zachowań, które sprawiają nam przyjemność i z których nie jesteśmy w stanie zrezygnować. Może to być chorobliwe uzależnienie od zakupów, imprez, Internetu czy portali społecznościowych.