Nity zrywalne występują w wielu różnych rozmiarach i stylach. Często stosuje się je w bardziej specyficznych zastosowaniach, ale można ich również używać do mocowania materiałów do konstrukcji. Można je również zastąpić brakującymi lub uszkodzonymi nakrętkami. Są one powszechnie stosowane w dużych konstrukcjach śrubowych.

Kilka słów o nitach zrywalnych

din 7337Śruba montażowa jest przymocowana do obiektu typu śrubowego, a końce wału są przymocowane do obiektu za pomocą nakrętki. Śrubę można następnie dokręcić kluczem, aby przymocować śrubę do przedmiotu. Są one przymocowane do końcówek przewodu elektrycznego. Są zwykle używane do mocowania różnych narzędzi, w tym kluczy i sprężyn rozciąganych. Przydatna jest również możliwość usunięcia nakrętki kołpakowej. Po zdjęciu nakrętki zaślepiającej można przymocować narzędzie do sznurka bez konieczności polegania na kluczu. Mogą być stosowane do mocowania do pasów lub maszyn mechanicznych. Mogą być również używane do mocowania narzędzi pneumatycznych, takich jak dmuchawy, do paska. Pomagają również w przenoszeniu narzędzi i innych przedmiotów na pasku. Służą one do tworzenia nowych otworów w obiekcie lub strukturze. Można ich również użyć do przymocowania boazerii lub tapety do ściany lub drewnianej konstrukcji. Należy zamontować w niej śrubę i zainstalować w niej nakrętkę. Możemy zabezpieczyć nity zrywalne din 7337 w obiekcie. Są stosunkowo łatwe w użyciu i są zaprojektowane tak, aby wytrzymać obciążenia związane z procesem instalacji. Nity zrywalne są niezbędnym elementem do montażu wszystkich rodzajów elementów złącznych danej konstrukcji. Rodzaj łącznika jest określony w specyfikacji producenta. Łącznik stykający się z metalową powierzchnią jest zwykle wykonany z określonego rodzaju nakrętki. Specjalne nakrętki nitowane zwykle nie są produkowane w dużych ilościach. Te, które są w małych ilościach, są powszechnie stosowane do nitowanych osłon bocznych, zwanych również zamkiem osłony bocznej. Można go przymocować do wnętrza drzwi za pomocą nakrętek. Specjalne nity zrywalne mają odpowiadające im płaskie powierzchnie, a żądany łącznik jest wkładany do szczeliny.

Niektóre zawierają wątki, a inne nie. Zwykle umieszcza się go na końcu pręta, a śruby użyte do montażu cylindra można zamontować po obu stronach złączki. Większość nitów jest wykonana z zawleczką i istnieją specjalne typy, które są odpowiednie dla poszczególnych rodzajów śrub. Niektóre nity są zamontowane na sworzniu, inne na zawiasach. Wszystko zależy od typu urządzenia.