Są czasem sytuacje, gdy musimy napisać notatkę lub informację dostępną dla większej liczby ludzi. Aby uniknąć pozostawiania każdemu osobnej kartki (zwłaszcza jeżeli taka sytuacja zdarza się często), można zastanowić się nad zakupem suchościeralnej tablicy do powieszenia na ścianie we wspólnym dla wszystkich pomieszczeniu. Dzięki możliwości jej wielokrotnego użycia znacznie ograniczymy zużycie papieru, co jest ważne z ekologicznego oraz ekonomicznego punktu widzenia.

Jak wybrać odpowiednią tablicę?

tablice suchościeralne 120x90Najpierw należy oszacować, jakich rozmiarów planszy potrzebujemy. Zależy to od wymiarów danego pokoju, jak również od objętości informacji, jakie będziemy pozostawiać. Wiadomo, że innej wielkości tablic będzie potrzebowała szkoła językowa czy biuro rachunkowe, a odmiennych – zwykłe gospodarstwo domowe. Jednymi z najpopularniejszych na rynku są tablice suchościeralne 120×90, idealne do użytku prywatnego, ale z powodzeniem sprawdzające się także w małych firmach i lokalach. Pozostałe powszechnie występujące rozmiary to między innymi 150×100, 90×60 czy też 120×100 (wszystko wyrażone w centymetrach). Jak więc widać, wybór odpowiedniej tablicy nie powinien stanowić trudnego zadania. Poza wymiarami, ważne jest też obramowanie planszy. Najczęściej spotyka się ramy aluminiowe z plastikowymi narożnikami; przeważająca liczba tablic posiada ponadto właściwości magnetyczne. Warto więc przemyśleć, jakimi dokładnie cechami ma się charakteryzować przedmiot naszego zakupu i wybrać taki, który w największym stopniu będzie spełniał nasze oczekiwania. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w planszę? Tablice dostępne są w wielu sklepach internetowych, ale także w hipermarketach oraz stacjonarnych sklepach papierniczych i artystycznych. Ich ceny ściśle uzależnione są od wymiarów i rozpoczynają się najczęściej w okolicach stu złotych. W zestawie z planszą zwykle sprzedawane są specjalne markery i gąbki (do pisania po niej/zmazywania jej). Jeżeli jest inaczej, dokupienie tych rzeczy na własną rękę nie stanowi wielkiego problemu – wystarczy powiedzieć sprzedawcy czego potrzebujemy, lub samodzielnie wyszukać akcesoria na stronie internetowej.

Nie da się ukryć, że tablice suchościeralne są rozwiązaniem wygodnym i dość estetycznym, a przy tym stosunkowo niedrogim. Niezależnie od specyfiki miejsca, w którym zamierzamy je powiesić, na pewno będą przydatnym sposobem na komunikację wewnątrzgrupową (w pracy i szkole) lub między zabieganymi członkami rodziny, gdy chcemy stworzyć listę koniecznych do zrobienia zakupów.

Kategorie: Firma