Ceny sufitów napinanych

Wykończenie wnętrza to ból głowy niejednego inwestora. Każdy z nich stara się uczynić ze swojego mieszkania, domu lub biura miejsce wyjątkowe. Liczy się dobry projekt, właściwa jakość materiałów oraz staranność wykonania. Inwestor stoi przed ogromnym wyborem rozwiązań, które są dostępne. Ciekawym pomysłem na wykonanie sufitu jest wykonanie go z powłok poliuretanowych oraz tkanin poliestrowych. Jest to sufit napinany stanowiący alternatywną metodę dla tradycyjnych tynków, czy sufitów z płyt kartonowo-gipsowych. Sufit napinany jest bardzo dekoracyjnym i trwałym materiałem dającym ogromne możliwości.

Od czego zależy cena sufitu napinanego?

sufitTradycyjne metody wykonania i remontu sufitu są pracochłonne i wymagają różnorodności materiałów. Są to też metody generujące duże ilości pyłów i brudu. Przeciwieństwem są sufity napinane. Aby napisać o cenie sufitów napinanych trzeba wymienić jego zalety aby zrozumieć oszczędności wynikające z jego montażu. Cena to nie tylko jednorazowy wydatek na materiał i montaż. Sufit napinany oszczędzi nam sprzątania po montażu, nie wymaga okresowych reperacji i malowania. Może funkcjonować nawet kilkadziesiąt lat. Jest wodoodporny stanowiąc zaporę przed zalaniem. Ceny sufitów napinanych wahają się w granicach od 60 do 300 zł za metr kwadratowy. Zależą od rodzaju powłoki, od umieszczonego nadruku lub wersji 3D. Różne są też ceny montażu sufitów napinanych i kształtują się w widełkach między 20, a 35 zł za metr kwadratowy. Cena montażu zależy od materiału z jakiego wykonane są szyny mocujące oraz od samej firmy wykonującej montaż. Niektórzy producenci przedstawiają ceny swoich produktów na stronach. Najczęściej jednak mamy do dyspozycji formularz kontaktowy, w którym należy umieścić parametry sufitu. Cenę otrzymamy na adres mailowy. Są też gotowe kalkulatory cen obliczające cenę od razu po wprowadzeniu danych. Aby otrzymać jak najwięcej informacji o cenach sufitów napinanych najlepiej wpisać w wyszukiwarkę frazę „sufity napinane – cennik„. Szereg informacji o cenach i jakości materiałów zdobędziemy czytając fora internetowe.

Gdy poznamy już cenę weźmy pod uwagę wszystkie opisane powyżej zalety i oszczędności jakie daje montaż sufitu napinanego. Przedyskutujmy z producentem wszystkie opcje aby uzyskać optymalną cenę za sufit rzeczywiście dopasowany do naszych potrzeb. Korzystajmy z materiałów renomowanych firm, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że płacimy za produkt sprawdzony, wart swojej ceny. W internecie znajdziemy wszystkie informacje pomocne w dokonaniu dobrego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *