Uwielbiam po prostu dbać o swój samochód. Myślę, że większość mężczyzn lubi spędzać sporo czasu w garażu. Ja nie znam się nic a nic na samochodowej mechanice, ale za to znam się na dbaniu o czystość i wygląd zewnętrzny mojego samochodu. Nie ukrywam, że jeżdżę pięknym i drogim samochodem. A takie auto podwójnie wymaga tego, żeby o nie zadbać. I to wcale nie jest tak, że dbam o nie jakoś przesadnie. Zależy mi jedynie na tym, żebym zawsze wsiadał do czystego samochodu, w którym pachnie świeżością.

Korzystam z profesjonalnego car detailingu

auto detailing w krakowieOsobiście lubię wszelkie nowinki technologiczne. Dotyczy się to nie tylko gadżetów, których używam na co dzień. Mam na myśli również kwestie związane z motoryzacją i dbałością o wygląd samochodu. Jeszcze nie dawno przecież wszyscy właściciele drogich samochodów masowo korzystali z nakładania powłoki ceramicznej na lakier samochodu. Sam z tego skorzystałem i jestem zadowolony z tego bardzo. Taka powłoka zachowuje trwałość przez kilka lat, więc dopiero za dwa lub trzy lata będę ją odnawiał. Nakładaniem takich powłok zajmowały się warsztaty, które zaczęły w oferować auto detailing w Krakowie. Były to jedne z pierwszych takich samochodowych spa w naszym kraju. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji zabrać swojego samochodu do takiego spa to powinien to niezwłocznie uczynić. Ja zabieram mój samochód raz w miesiącu to takiego salonu kosmetycznego dla powłok lakierniczych. Bo tak można chyba przetłumaczyć na język polski słowa auto detailing. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić. Ale umówmy się, że z leciwymi samochodami raczej się do takiego salonu nie jeździ. No chyba, że mamy zabytkowy samochód z lat trzydziestych ubiegłego wieku i dbamy o niego tak jak należy. W każdym razie dla mnie bardzo ważne jest to, że są warsztaty, które potrafią profesjonalnie zadbać o mój samochód. Lubię wiele rzeczy robić przy nim samemu, ale nie do wszystkiego mam odpowiednie warunki. A drogie samochody powinny być zadbane, czyste i pachnące.

Właściciele drogich i luksusowych samochodów, ale i nie tylko takich, mają w końcu salony piękności dla swoich samochodów. Profesjonalne warsztaty oferujące auto detailing można właśnie w taki sposób określić. To nic innego jak salony spa dla samochodów. Ja uwielbiam dbać o swoje auto i nie wyobrażam sobie nie oddawać go regularnie na profesjonalne mycie i czyszczenie karoserii. Moim zdaniem dbałość o samochód jest inwestycją w jego wartość. Jeśli już nie będzie rosnąć to przynajmniej nie będzie spadać.